PROGRAMY

SPODNÍ MYTÍ

Program spodní mytí je speciálně instalovaný pro mytí podvozků vašich vozů.

Boxy 1 a 3 jsou vybaveny podlahovým modulem spodního vysokotlakého mytí podvozkových partií vozidel.

Mince vhazujte přímo do malého černo žlutého zařízení umístěného vlevo od automatu na výběr ostatních mycích programů.

AKTIVNÍ PĚNA

Tento program nenajdete na ledajaké myčce. Program je speciálně zvolen a pořádná bezkontaktní myčka by se bez něj neměla obejít. Aktivní pěna má hned několik výhod. Krom toho, že opravdu dobře vypadá, krásně voní a hlavně je to nejlepší způsob předmytí pro veškeré vozy/motorky, které k nám přijedou na myčku.

Zde máme jen jedno doporučení. Nepoužívejte před aktivní pěnou žádný jiný program. Aktivní pěna tak bude neúčinná a nesplní vaše očekávání.

Smysl aktivní pěny je takový, že pokud máte opravdu hrubou špínu na voze, která je zakonzervovaná hluboko v karoserii vozidla, tak aktivní pěna vaše vozidlo těchto nánosů dokáže zbavit.

Režim aktivní pěny se nanáší ze vzdálenosti 10 – 30 cm. Je na něj vyhrazena zvlášť pistole označená modrou barvou a cedulkou Aktivní pěna.

MYTÍ KARTÁČEM

Mytí kartáčem naleznete v boxe číslo 3. Tento režim je určen speciálně pro silně znečištěná vozidla, jelikož kartáč obsahuje speciální pěnu pro efektivnější a rychlejší odstranění nečistot.

MYTÍ DISKŮ

Program mytí disků doporučujeme použít na ráfky automobilů, ať už na ALU kola, chromová kola, plechová kola, tak na jakákoliv další. Tímto programem odstraníte z disků zbytky brzdového prachu, rozpouští veškeré usazeniny a nečistoty z ráfků a dodá vašim kolům lesk a zčásti dokáže zabránit dalšímu usazování nečistot.

HLAVNÍ MYTÍ

Mytí doporučujeme odspoda nahoru, což má hned 2 plusy. Vidíte, kde jste již myli a navíc si neumýváte aktivní látky, které pro vás tak mohou ještě pracovat. Doporučujeme také dodržovat předepsanou vzdálenost 25 cm a jednotlivé tahy paprsků překrývat 50% a nemusíte tak kontrolovat vynechaná místa. Hlavní mytí obsahuje i účinný mikroprášek.

OPLACH

Režim oplach doporučujeme již aplikovat zvrchu dolů, aby se zbytky pěny, prášků a posledních nečistot dokázaly spláchnout.

Režim oplach je pouze čistá voda a doporučujeme jej nanášet ze vzdálenosti 30 cm.

VOSKOVÁNÍ

Pomocí tohoto programu nanesete tzv. hydrovosk a jeho použití doporučujeme především na to, aby se váš vůz leskl, ochránili jste jej do budoucna před dalšími nečistotami a neméně podstatné je, aby se vám rychleji dosušil.

Hydrovosk funguje tak, že na sebe dokáže lépe navázat vodu a ta mnohem rychleji zmizí z povrchu vozidla. Pokud zůstanou na voze zachycené kapičky vody, tak se na jeho povrch mnohem více váže prach a ten znečišťuje vozidlo. Je tedy důležité při voskování použít i následující program s osmózou. Šetřit na vosku se nevyplácí.

Voskování doporučujeme ve směru zvrchu dolů a nanést 2 vrstvy vosku na celý vůz, abyste měli zaručenou ochranu.

Režim voskování se nanáší ze vzdálenosti 40 cm.

OSMÓZA

Osmóza znamená oplach demineralizovanou vodou. Zajišťuje sušící efekt pro celý vůz a tím pádem mu dodává výsledný lesk.

Demineralizovaná voda je zbavena veškerých minerálů a nežádoucích částic obsažených v normální vodě. Tyto minerály a další látky vám například vytváří na nedobře umytém voze tečky a skvrny od vodního kamene.

Osmóza tedy znamená v podstatě „úplně čistá voda“ a po uschnutí vám tak nezanechává bílé stopy a další fleky. To je důvod, proč není nutné po aplikování tohoto režimu dosoušet vůz, jelikož proběhne již samotnou jízdou.

Režim osmóza se nanáší ze vzdálenosti 30 cm.